"Обезличени” / 80x53см, туш на хартия,
част от „Децата на Газа - осакатените ангели“,
проект на Адриана Герасимова
30 октомври, 2024
Израел убива над 108 цивилни, включително жени и деца.
Бомбардировката от страна на израелската армия изравнява със земята
пететажна сграда в Бейт Лахия, в която са се подслонили над 200 изселени палестинци. Взривяват ги докато спят.
Над 40 души остават под развалините, без шанс да бъдат спасени, тъй като гражданска защита на практика е обезвредена, унищожена.
Много от избитите цивилни са избягали след 25 дневната обсада от Джабалия в Северна Газа. Обсада, съпътствана от непрестанни масирани бомбардировки на Джабалия, Бейт Лахия и Бейт Хануун, целяща да заличи над 100 000 попаднали в капан местни жители.






































































































































